پروفیل و کاربرد آن

پروفیل و کاربرد آن

1398/03/12
پروفیل 2.5 آبرو یکطرفه 180 پروفیل آسیا

پروفیل و کاربرد آن:

 

پروفیل یکی از مهم ترین ابزارها برای ساختمان سازی و ماشین سازی می باشد که خود دارای انواعی می باشد که عبارتند از:  باز ( که خود شامل تیرآهن، تسمه، نبشی، ناودانی، میلگرد می باشد)،  بسته ( که شامل لوله و قوطی می باشد).

همانگونه که ذکر کردیم پروفیل کاربردهای زیادی در ساختمان سازی، صنعت، راه سازی، ماشین سازی، ساخت پایه میز و صندلی، ساخت چهارچوب درهای بزرگ آهنی با استفاده از نبشی، ساخت کرکره های مغازه با استفاده از ناودانی… دارد اما اگر بخواهیم مهمترین و اساسی ترین کاربرد آن را در نظر بگیریم این است که در ساخت در و پنجره های آهنی استفاده و کاربرد بسیار زیادی دارد. پروفیل ها در اشکال مربع و مستطیل ساخته می شوند البته مقاطع و اندازه آنها کوچک و بزرگ می باشد که هر کدام متناسب با موارد خاصی می باشند مثلا برای ساختن نرده های فلزی برای جلوی در و پنجره ها، راه پله ها، پیاده رو خیابان ها و … از مقاطع کوچک آن استفاده می شود و همچنین برای ساخت ستون و اسکلت فلزی که بسیار حساس می باشند از مقاطع بزرگ آن استفاده می شود.

sd - پروفیل و کاربرد آن

انواع پروفیل:

 

پروفیل به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: ساختمانی – صنعتی- گالوانیزه- کامپوزیتی.

پروفیل های ساختمانی به آن دسته ای گفته می شود که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد همچون در و پنجره های آلومینیومی. که این خود دارای دو نوع می باشد نورد گرم،  نورد سرد و مرکب. اما دسته دوم به محصولاتی گفته می شود که در صنایع مختلف همچون خودروسازی، نظامی و… کاربرد بسیار زیادی دارد. گالوانیزه برای مقاوم سازی و محکم سازی کاربرد بسیار زیادی دارد و از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد. کامپوزیتی در ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارد اما باید در نظر داشت که تنها دلیلی که باعث می شود از این نوع استفاده شود این است که افزایش عمر سازه در برابر همه تمامی آسیب ها را در پی دارد و باعث سبکی بنا می شود.

برای خرید و استعلام قیمت پروفیل می توانید از سایت آهنک اقدام نمایید .

کلمات کلیدی :

نظرات کاربران

*
*
*