هاش و انواع آن

هاش و انواع آن

1398/03/21
r - هاش و انواع آن

هاش و کاربرد آن:

هاش یک نوع تیر آهن یا در واقع تیرآهن بال پهن می باشد که ساخت و تولید آن تحول عظیمی در صنعت فولاد و ساختمان به وجود آورده است. به دلیل جنس محکم و مقاومی که دارد در برابر چوب و… از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. از آنجایی که از مهم ترین مصالح ساختمانی این تیرآهن می باشد . در اولین مرحله از ساختمان سازی که همان اسکلت زنی است از آن استفاده می شود و یکی مصالح و ابزار مهم اسکلت فلزی می باشد که این خود یکی از کاربردهای تیرآهن هاش می باشد.

یکی دیگر از کاربردهای آن نقش عمده آن در پروژه های عمرانی می باشد که کیفیت همه آن ها با یکدیگر برابر نیست. نکته قابل توجه این است که کاربرد بسیار زیاد و چشمگیر هاش در صنعت و فعالیت های عمرانی به نمایش گذاشته شده است و اغلب تیرآهن های معمولی در قالب شاخه های  بلند تولید می شود و از جمله مهمترین و اساسی ترین پروفیل های مورد استفاده در ساختمان سازی می باشد.

انواع هاش در ساختمان سازی:

این نوع تیرآهن انواع گوناگونی دارد که از جمله آنها: تیرآهن بال باریک، تیرآهن بال متوسط، تیر آهن بال پهن می باشند. باید در نظر داشت این نوع تیرآهن از اندازه و ابعاد خاصی برخوردار می باشد که شروع اندازه و سایز آن از ۱۰۰ میلیمتر تا ۵۰۰ میلیمتر در طول ۱۲ می باشد. یکی از مهم ترین نکات مربوط به تیرآهن هاش این است که از نظر وزنی نیز دارای انواعی می باشد که عبارتند از: تیر آهن معمولی IPE- تیرآهن سبک HEA، تیرآهن سنگین HEB، تیرآهن عریض. یکی از نکات مهم این است کم مصرف ترین نوع تیرآهن  بال پهن سنگین می باشد که سایز آن از ۷۰۰ تا ۱۰۰ می باشد و کمتر یافت می شود و ضخامت بسیار زیادی نسبت به سایر تیرآهن ها داشته است.

برای استعلام قیمت و خرید می توانید از سایت آهنک اقدام نمایید.

کلمات کلیدی :

نظرات کاربران

*
*
*