قیمت میلگرد 📈

 

قیمت میلگرد

 

در عصر امروز انواع میلگرد در بسیاری ساخت و ساز ها و سازه های ساختمانی استفاده می شود و علت استفاده از آنها ضعیف بودن سازه ها و افزایش استحکام با استفاده از انواع میلگرد ها می باشد در این مقاله سعی داریم عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد را شناسایی و به بررسی آنها بپردازیم که به همین منظور ابتدا باید با میلگرد و انواع آنها آشنا شویم. پس از آشنایی با انواع میلگرد و عوامل تاثیر گذار بر قیمت های میلگرد افراد به دنبال فروشگاه و یا سایت های معتبر در حوزه فروش انواع میلگرد و ابزار های مربوط به آنها هستند که در بین تمامی سایت های اینترنتی سایت آهنک بهترین و معتبرترین سایت جهت آشنایی و خرید انواع میلگرد و اطلاع از قیمت میلگرد و بروز رسانی قیمت ها می باشد چرا که تمامی مراحل ساخت و عرضه میلگرد را به صورت حرفه ای با به کارگیری مجهزترین ابزار آلات صنعتی در کارخانه های داخلی صورت می پذیرد.

 

انواع قیمت میلگرد آجدار

 

 

میلگرد چیست؟ چند نوع میلگرد در جهان تولید می شود؟

 

میلگرد، فولادی است که برای رفع مقاومت های پایین در بتن استفاده می شود تا مقاومت بتن را بالا ببرد به همین منظور برای موارد گوناگون انواع متفاوتی دارد که هر کدام دارای مزایا و کاربرد هایی هستند البته قیمت میلگرد در هر نوع متفاوت می باشد که این تفاوت قیمت، علت های به خصوصی دارد که در ادامه به بررسی دلایل تفاوت قیمت میلگرد در انواع مختلف می پردازیم.

 

انواع میلگرد بر اساس استاندارد های کنونی

 

  1. میلگرد ساده ۲۴۰
  2. میلگرد آجدار ۳۴۰
  3. میلگرد آجدار ۳۵۰
  4. میلگرد آجدار ۴۲۰
  5. میلگرد آجدار ۴۰۰
  6. میلگرد آجدار ۵۰۰
  7.  میلگرد آجدار ۵۲۰

دو میلگرد نهایی به میلگرد مرکب شهرت دارند و مابقی با عنوان میلگرد ساده شناخته می شوند. وجود اعداد در کنار میلگرد ها معنای بسیاری دارد البته با نگاه به میلگرد و بررسی شکل ظاهری آنها و همچنین نحوه قرار گیری شیار ها در میلگرد های مختلف می توانید به نام آنها پی ببرید.

 

 

ahanak rebar price no04 2 - قیمت میلگرد 📈

 

انواع میلگرد بر اساس مشخصات مکانیکی

 

  1. میلگرد صاف
  2. میلگرد سخت با آج ساده
  3. میلگرد سخت با آج پیچیده

که قیمت هر یک از میلگرد های نام برده با یکدیگر متفاوت می باشد و یکی از دلایل تفاوت قیمت میلگرد در موارد بالا عدم خودکفایی در تولید داخلی برخی از انواع آنها می باشد. این تفاوت قیمت در نمودار قیمت میلگرد نیز تاثیرگذار می باشد.

 

همه چیز در باره قیمت میلگرد 

 

اگر می خواهید خانه بسازید یا پروژه عمرانی در دست انجام دارید و تلاش می کنید هزینه های اصلی و جانبی را تا سرحد امکان پایین بیاورید، اگر قصد سرمایه گذاری در حوزه فولاد دارید، اگر علاقه مند به حضور در بازار بورس میلگرد و نیز بازار ثانویه کالا در حوزه فولاد هستید، پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

در بازار پر تلاطم قیمت مصالح و هزینه های تمام شده، سرگردانی خریداران و مجریان پروژه های عمرانی به دلایل مختلف از جمله وجود دلالان و سودجویان بازار، همچین نوسانات لحظه ای قیمت ها امری بدیهی است.

در این مطلب تلاش می کنیم شاخصه های اصلی موثر بر قیمت میلگرد به عنوان یکی از اصلی ترین مواد تاثیرگذار بر قیمت نهایی پروژه های عمرانی و نیز کوتاه ترین مسیرهای دستیابی به نتیجه مطلوب و راهکارهای اطلاع از قیمت روز میلگرد و تهیه هرچه ارزانتر آن را مورد بررسی قرار دهیم. در این راستا شناخت صحیح فاکتورهای موثر در افزایش یا کاهش قیمت میلگرد و نیز مولفه های مختلف این محصول امری حیاتی است.

در یک تقسیم بندی کلی میلگرد به دو دسته ساده و عاجدار تقسیم می شود و هر دسته نیز بر اساس قطر شاخه میلگرد بر حسب میلیمتر به انواع مختلف از جمله میلگرد ۸، میلگرد ۱۲، میلگرد ۱۶ و غیره… تقسیم می گردد و بر این اساس توجه به نوع و قطر میلگرد مناسب پروژه شما در کیفیت اجرای پروژه، کیفیت و امنیت آن و قیمت نهایی تاثیر به سزایی خواهد داشت.

از دیگر انواع میلگرد می توان به میلگردهای برنجی یا میلگردهای استیل اشاره نمود.

میلگرد برنجی از آلیاژ هفتاد درصد مس و سی درصد روی ساخته می شود و غالبا از مقاومت بیشتری برخوردار است. دارای رنگی زرد و مقاوم در برابر خوردگی است. در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد و به همین دلیل در محیط های با حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین میلگرد برنجی به دلیل داشتن خواص الکتریکی بهتر نسبت به سایر انواع میلگرد در قطعات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

میلگرد استیل آلیاژی از استیل است که بیشتر برای مصارف خاص مثل شفت استیل به کار می رود و ساده ترین راه شناسایی آن نیز استفاده از آهن ربا است و به چهار دسته بگیر، نگیر، نسوز و آلیاژی تقسیم می شود.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد

 

عوامل داخلی و خارجی بسیاری بر قیمت میلگردها و نمودار قیمت میلگرد تاثیر می گذارند که در ذیل به بررسی برخی از دلایل تفاوت قیمت های میلگرد می پردازیم.

 

 

مراحل تولید میلگرد

 

تولید میلگرد مراحل بسیار گوناگونی دارد که گاهی به دلیل وجود محدودیت ها تولید کنندگان برخی از مراحل تولید را در یکدیگر ادغام می کنند که این همین عمل سبب کاهش قیمت میلگرد و همچنین کاهش کیفیت در انواع میلگرد ها می شود.

 

دستگاه هایی که در کارخانه ها به کار گرفته می شود:

 

دستگاه های موجود در کارخانه میلگرد سازی یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد می باشد چرا که برخی از این دستگاه ها در خارج از کشور تولید و سپس به ایران وارد می شوند و عدم حضور هر یک از آنها به معنای توقف خط تولید میلگرد می باشد.

 

نرخ دلار و ارز

 

با توجه به شرایط کنونی کشور، نرخ دلار و ارز پس از حد مشخصی بر قیمت انواع میلگرد تاثیر گذاشته است چرا که کشور ایران به عنوان صادر کننده آهن به کشورهای همسایه شناخته شده است به خاطر همین موضوع تمامی قیمت ها بر اساس دلار محاسبه می گردد از این جهت قیمت میلگرد با بالا رفتن دلار سیر صعودی خواهد داشت.

 

ahanak rebar price no05 1 - قیمت میلگرد 📈

شاخص بورس

 

شاخص صنعت یکی از مهم ترین شاخص های در بورس می باشد و این شاخص به معنای ارزش مالی سهام های شرکت های فعال در بورس می باشد که به صورت صعودی و یا نزولی بر یکدیگر تاثیر می گذارند. این شرکت ها مانند خودرو، دارو و محصولات شیمیایی می باشد.

 

هزینه حمل و نقل

 

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد هزینه حمل و نقل آنها از مبدا تا مقصد می باشد البته عوامل دیگری نیز بر قیمت آن به صورت مستقیم تاثیر می گذارد به عنوان مثال عبور کشتی از دریای سیاه بر قیمت های میلگرد و نمودار قیمت میلگرد تاثیر افزایشی خواهد داشت و یا حتی در صورت افزایش قیمت سوخت، قیمت های میلگرد افزایش می یابد و البته با کاهش قیمت سوخت، قیمت میلگرد تا حدودی کاهش می یابد ولیکن عوامل تاثیر گذار اغلب بر افزایش نقش بسزایی دارند و روند نزولی به ندرت صورت می گیرد البته با تولید داخلی انواع میلگرد می توان بسیار در هزینه حمل و نقل صرفه جویی کرد و هزینه ها را پایین آورد.


ahanak rebar price no09 1 - قیمت میلگرد 📈
 

آیا نحوه نگهداری میلگرد ها بر قیمت آنها و نمودار قیمت میلگرد تاثیر می گذارد؟

 

بله چرا که پس از تولید، نگهداری میلگرد ها تا موعود فروش و استفاده نهایی بسیار اهمیت دارد چرا که ایجاد محیطی با شرایط مخصوص، نگهداری آنها بر قیمت میلگرد تاثیر مثبت می گذارد چرا که میزان فرسایش بر قیمت بسیار تاثیر گذار است. پس از تولید میلگرد باید آنها را در سوله ای که سطح آن توسط پالت های چوبی بالا آمده است قرار دهید تا در اثر رطوبت آب های زیر زمینی دچار زنگ زدگی نشوند. البته نگهداری طولانی مدت میلگرد در سوله ها کیفیت و کارایی آنها تغییر می کند و برای به تاخیر انداختن زمان فرسایش آنها بهتر است در گوشه های سوله بلوکه های مستحکم قرار دهید.

 

نکات مهم در خرید میلگرد

 

در زمان خرید میلگرد باید به نکاتی توجه نماید این نکات بر قیمت میلگرد تاثیر گذار است :
– مواد اولیه جهت تولید نهایی میلگرد
– خرید تولیدات داخلی و یا محصولات خارجی
– میزان مقاومت کششی میلگرد
– خواص مکانیکی میلگرد
– شکل ظاهری و یا همان مشخصات مکانیکی میلگرد
– خرید از فروشگاه ها و سایت های معتبر مانند سایت آهنک که در ادامه با آن آشنا می شوید.

 

خواص مکانیکی میلگرد و مقاومت کششی میلگرد چه تاثیر بر قیمت میلگرد دارد؟

 

یکی از عواملی که بر قیمت میلگرد تاثیر مستقیمی دارد خواص مکانیکی میلگرد و مقاومت کششی آن می باشد. در حقیقت این خاصیت میلگرد حداکثر نیرویی است که به میلگرد وارد می شود و میلگرد در برابر این نیروی وارده از خود مقاومت نشان می دهد و دچار تغییر شکل نمی شود که به صورت علمی به آن تنش تسلیم گفته می شود. میزان تنش تسلیم بر قیمت میلگرد تاثیر به سزایی دارد هر چه تنش تسلیم میلگرد بیشتر باشد بر روی قیمت میلگرد تاثیر می گذارد و قیمت میلگرد گران تر می شود که این مورد بر نمودار قیمت میلگرد تاثیر میگذارد. البته در برخی از موارد نیاز به میلگرد با تنش تسلیم بالا وجود ندارد.
مقاومت کششی در واقع میزان نیرویی است که به میلگرد وارد می شود و میلگرد در برابر این نیرو نمی تواند مقاومت کند در نتیجه می شکند که در این خصوص با استفاده از آلیاژ کاری، سرد کاری و یا عملیات های حرارتی می توانیم میزان مقاومت میلگرد را افزایش بدهیم که با انجام روش های آلیاژ کاری هزینه خرید میلگرد افزایش می یابد.

 

کاربرد هر یک از میلگرد ها

 

یکی از عوامل تاثیرگذار در انواع میلگردهای موجود در بازار، شکل ظاهری میلگردها می باشد که ابتدا بر کاربرد میلگردها تاثیرمی گذارد و سپس بر قیمت میلگرد تاثیر به سزایی دارد.

 

میلگرد راست

 

یکی از انواع میلگردهای موجود می باشد که این نوع میلگرد سبب افزایش مقاومت کششی بتن می شود.

 

میلگرد خاموت

 

میلگرد خاموت یکی دیگر از انواع میلگرد های موجود می باشد که مانع بیرون زدن میلگرد در اثر نیروهای برشی می شود.

 

میلگرد سنجاقک


یکی دیگر از انواع میلگردهای موجود، میلگردهای سنجاقک می باشند که جهت اتصال بین میلگرد های خاموت و البته تقویت برش خاموت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

میلگرد خرک

 

میلگردهای خرک در مواردی استفاده می شوندکه نیاز است یک شبکه ای از میلگرد ها به صورت افقی ایجاد گردند.

 

میلگرد رکابی

 

در دیوار چینی ها جهت قرار گیری میلگرد های طولی در امتداد یکدیگر از این نوع از میلگرد ها استفاده می شود. ناگفته نماند در سازه هایی که میزان مقاومت اندکی دارند استفاده از این نوع میلگرد ها بسیار ضروری است.

 

 


ahanak rebar price no10 1 - قیمت میلگرد 📈

سایت اینترنتی آهنک

 

فروشگاه ها و شرکت های گوناگونی در عرصه خرید و فروش انواع میلگرد ها فعالیت دارند. یکی از سایت های معروف و با اعتبار در این خصوص سایت آهنک می باشد. در این سایت افراد به راحتی می توانند انواع میلگرد ها، خصوصیات، کاربرد و قیمت میلگرد را مشاهده و در صورت نیاز با متخصصان در این حوزه مشورت نمایند و در نهایت نوع میلگرد انتخابی خود را سفارش داده و آن را در کمترین زمان ممکن تحویل گیرند البته نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل نیست.